ThirstyAffiliates system zarządzania linkami partnerskimi

thirstyaffiliates zarządzanie linkami partnerskimi

Sprawne zarządzanie linkami partnerskimi oraz maskowanie ich jest bardzo ważne jeśli chcemy osiągnąć sukces w promocji programów partnerskich. Pisaliśmy o tym w artykule „Maskowanie linków partnerskich

Wyjaśnimy teraz jak skonfigurować ThirstyAffiliates jeden z popularniejszych programów do zarządzania linkami partnerskimi.

Instalujemy wtyczkę

W pierwszej kolejności musimy zainstalować w naszym WordPress wtyczkę ThirstyAffiliates. Wtyczkę łatwo znaleźć wpisując jej nazwę w wyszukiwarkę wtyczek. Instalacja przebiega standardowo.

Konfiguracja ThirstyAffiliates

Na pierwszy rzut oka konfiguracja wtyczki może wydać się skomplikowana, ale proszę się nie przerażać to jest naprawdę łatwe. Ponadto wystarczy wszystko raz ustawić i później tylko korzystać z udogodnień jakie zapewni nam ten program.

Zgodnie z obrazkiem zamieszczonym poniżej z bocznego menu WordPress wybieramy ThirstyAffiliates–>Settings (Ustawienia)–>Link Appearance (Wygląd linków)

thirstyaffiliates linki partnerskie
  • W Link Prefix wybieramy opcję custom (niestandardowy)
  • Umożliwi nam to wpisanie niestandardowego prefiksu, który będzie się pojawiał w naszych zamaskowanych linkach partnerskich Custom Link Prefix. W naszym serwisie używamy prefiksu pp będącego skrótem nazwy strony. Mogą państwo wybrać dowolną nazwę. Nie powinna być długa ponieważ niepotrzebnie powiększy wielkość linków partnerskich. Poniżej przykład jak to wygląda w praktyce:
link partnerski z prefiksem
  • Następnie w Link Redirect Type wybieram rodzaj przekierowania 301 czyli bezpośrednie przekierowanie z zamaskowanego linka na link strony partnerskiej,
  • Kolejny ważny element w Use no follow on links wybieramy Yes. Oznacza to, że domyślnie wszystkie tworzone zamaskowane linki będą miały atrybut nofollow. Jest to informacja dla robotów przeszukujących internet, żeby nie podążały dalej tylko zatrzymały się na tym linku.
  • ostatnie ustawienie w Open links in new window wybieramy również yes. To ustawienie spowoduje, że jeśli ktoś kliknie na link partnerski na naszej stronie zawartość otworzy się w nowym oknie przeglądarki. Zaletą tego rozwiązania jest to, że w tle pozostaje otwarta nasza strona i po przeglądnięciu promowanej oferty na zewnętrznych stronach użytkownik może powrócić do naszej strony i wybrać kolejne produkty.

Ustawienia w robots.txt

Ostatni etap konfiguracji to zablokowanie prefiksu (przypominamy w naszym wypadku jest to pp) odpowiednią instrukcją w pliku robots.txt

Do pliku robots.txt dodajemy jedną linijkę kodu:

Disallow: /pp/

Zamiast pp wpisują Państwo oczywiście swój wybrany prefiks. Poniżej zamieściliśmy przykład jak to wygląda w naszym pliku robots.txt

robots.txt ustawienia

Jest to dodatkowa blokada dla robotów, którym zakazujemy wstępu do katalogu pp.

Dla mniej zaawansowanych użytkowników dodatkowa informacja – plik robots.txt znajduje się w głównym katalogu WordPress. Można uzyskać do niego dostęp na przykład za pomocą Total Commander. Po najechaniu na plik wystarczy wcisnąć klawisz F4 – włączy się prosta edycja pliku tekstowego.

Tworzenie zamaskowanych linków partnerskich

Po konfiguracji wystarczy już tylko tworzyć zamaskowane linki. Jest to bardzo proste, intuicyjne klikamy New Affiliate Link (Nowy link partnerski). Wpisujemy nazwę linka, możemy dodać również kategorię, wklejamy link z zewnętrznego programu partnerskiego i klikamy zapisz.

Po zapisaniu pojawi się zamaskowany link, który możemy skopiować i wstawiać w tradycyjny sposób w dowolne miejsce na blogu.

Podsumowanie zalet

Proponuję przez ciekawość sprawdzić czy konkurencja używa tego lub podobnego systemu maskowania linków. Jestem przekonany, że strony znajdujące się w czołówce wyników wyszukiwania na interesujące Państwa hasła stosują tego typu metody.

Jeśli okaże się to prawdą, jest to prawdopodobnie jedna z przyczyn dlaczego ich strony są wyżej w porównaniu do stron webmasterów, którzy nie maskują linków. Niezamaskowane linki mogą przyczynić się do nałożenia filtra przez google, który uzna je z mało wartościowe treści reklamowe.

Jak to sprawdzić?

Wpiszcie w wyszukiwarce adres https://nazwa-strony-konkurencji.pl/robots.txt w ten sposób podglądniecie pliki robots.txt dowolnej strony. Następnie sprawdźcie budowę linków partnerskich na tej stronie i wszystko będzie jasne 🙂

Reklama

2 KOMENTARZE

  1. Rewelacyjny dodatek do wordpress nie wyobrażam sobie działania w programach partnerskich bez niego. Pamiętam jeszcze czasy, kiedy ręcznie aktualizowałem wszystkie linki, masakra.

  2. Zastanawiam się tylko czy google nie będzie podchodził podejrzanie do tego typu linków. Z drugiej strony faktycznie sprawdziłam, że sporo stron z czołówki stosuje podobne techniki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj