Promowanie strony, bloga

Jak promować stronę www bloga

Po zrobieniu strony internetowej pojawia się problem – praktycznie nikt jej nie odwiedza.

Spokojnie to jest normalna sytuacja. Nawet najpiękniejsza strona internetowa bez działań promocyjnych nie będzie generowała ruchu, a co za tym idzie, również nie przyniesie nam zysku.

Okazuje się, że sami możemy wypromować swoją stronę, nie korzystając nawet z kosztownych ofert firm pozycjonujących.

Zacznijmy od początku. W uproszczeniu na pozycję naszej strony w wynikach wyszukiwania wpływają dwa czynniki. Jakość strony oraz ilość innych stron, które o niej wspominają (tak zwane linki zwrotne).

Chcąc sprawić, żeby strona była widoczna w wyszukiwarce, musimy zwrócić szczególną uwagę właśnie na te dwie rzeczy. Fachowo nazywamy je optymalizacją (działania w obrębie strony mające na celu ponieść jej jakość) oraz pozycjonowaniem (pozyskiwanie zewnętrznych linków sygnałów wskazujących na Twoją stronę).

Reklama

3 KOMENTARZE

  1. Na pierwszy rzut oka wydaje się to proste, ale jakoś nie mogę ogarnąć tematu z pozycjonowaniem mojej strony. Wszystko rozbija się o czas, bo chęci są 🙂

  2. Cześć, wcale nie trzeba poświęcać dużo czasu, uważam, że bardziej liczy się systematyczność działań. Ja na przykład codziennie wieczorem poświęcam około 15 min i dodaję stronę przynajmniej w jedno miejsce. Na początku efekty nie były może spektakularne, ale po kilku miesiącach takich działań strona wyraźnie zaczęła iść w górę.

  3. Teraz w 2021 roku trzeba zwracać szczególną uwagę na jakość miejsc gdzie umieszczamy linki oraz na to żeby były powiązane tematycznie z naszą stroną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj