Tani hosting i domena

jaki tani hosting wybrać

Co to jest tani hosting?

Oprócz pytania gdzie znajdę tani hosting? bardzo dużo osób zadaje sobie pytanie co to właściwie jest ten hosting?

Okazuje się że nie jest to nic niezwykłego, zwyczajnie wydzielone miejsce na komputerze, który jest cały czas podłączony do internetu. Taki komputer nazywa się serwerem.

Skoro to nic niezwykłego dlaczego musimy tyle płacić za te kilkaset MB powierzchni?

Opłaty wynikają z tego, że taki komputer musi działać bez przerwy przez cały rok w dzień i w nocy. Również połączenie internetowe musi być stabilne i szybkie. Najmniejszy problem spowoduje, że nasza strona przestanie być widoczna w internecie.

Dodatkowo muszą być wykonywane kopie bezpieczeństwa tak żeby nasze dane nie przepadły nawet w czasie poważnej awarii jednego z serwerów.

Czy warto korzystać z darmowego hostingu?

Wiadomo, że decydując się na darmowy hosting nigdy nie będziemy mieć dostępu do wszystkich potrzebnych opcji. Początkowe ograniczenia nie przeszkadzają jednak w założeniu normalnego bloga i przetestowaniu jak wszystko działa.

Wydaje mi się, że na początek jest to fajna opcja. W kilka minut uruchamiamy własny blog nie płacąc nawet złotówki. Jeśli po opublikowaniu pierwszych postów, sprawdzeniu jaki jest odzew znajomych, rodziny, stwierdzimy, że chcemy dalej iść w tym kierunku, wystarczy zapłacić kilka złotych a nasz blog automatycznie uzyska wszystkie dodatkowe funkcje.

WordPress – nie wszyscy wiedzą, że oprócz możliwości korzystania z systemu wordpress za darmo, można również bezpłatnie dostać miejsce hostingowe. W wersji darmowej mamy z góry narzuconą końcówkę domeny, ale w każdej chwili możemy przejść na płatny plan i podczepić naszą prywatną domenę na przykład z końcówką .pl. Jest to szczególnie ważne, kiedy zaczniemy pozycjonować stronę, nie warto przecież reklamować cudzej domeny.

Wix – ostatnio bardzo reklamowana platforma na której można również szybko uruchomić stronę w wersji darmowej.

Weebly – możesz za darmo uruchomić stronę lub blog, dostępne są również darmowe szablony zwyczajnie wybierasz jeden z nich. Dzięki Weebly w kilka minut nie płacąc nawet złotówki stworzysz stronę widoczną w internecie. Jedyny minus jest taki, że adres strony będzie miał postać twojanazwa.weebly.com. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie żeby w przyszłości przenieść blog na własną domenę lub wykupić taką opcję w Weebly.

Płatny tani hosting

Wcześniej czy później każdy bloger musi podjąć decyzję o wykupieniu profesjonalnego płatnego hostingu oraz własnej unikalnej domeny.

Na początku nie warto jednak przepłacać. Całkiem fajny hosting oraz domenę PL znajdziemy już w cenie łącznie około 300zł/rok.

Poniżej zamieściliśmy ranking najlepszych kont hostingowych z wyszczególnieniem istotnych parametrów oraz ceną brutto za rok. Ceny odnowienia domen PL u wszystkich dostawców są w miarę zbliżone.

Zalety i wady płatnego hostingu

Płatny hosting ma szereg zalet największą wadą jest natomiast fakt, że za usługi musimy płacić. Podstawową zaletą jest to, że użytkownicy otrzymują lepszy poziom obsługi klienta. Wiele firm hostingowych oferuje profesjonalny poziom wsparcia, w tym czas odpowiedzi, wsparcie techniczne, wsparcie dla języka programowania i inne usługi.

Inną zaletą jest to, że hosting płatny oferuje więcej miejsca i przepustowości, dzięki czemu można uzyskać szybszy dostęp do stron internetowych. Ponadto wielu dostawców oferuje więcej opcji skalowania i zarządzania serwerami, co pozwala użytkownikom w pełni wykorzystać potencjał ich witryn.

Ranking polskich firm hostingowych z dnia 2020-01-29 17:04:04

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, który hosting jest najlepszy. Wbrew pozorom niełatwo nawet powiedzieć, który jest najtańszy. Spowodowane jest to tym, że na ocenę konta hostingowego składa się wiele czynników i tak naprawdę nie ma dwóch identycznych ofert.

W rankingu poniżej zestawiliśmy w najtańsze w miarę podobne oferty kont hostingowych umożliwiające uruchomienie bloga opartego na wordpress.

HostingZamówNazwa usługiCena brutto za rokDyskProcesorRAMcertyfikat SSLmiesięczny transferBazy danych MySQLInstalator CMS
dhostingdarmowy test 14 dni + rabatElastyczny Web Hosting246 zł50 GB SSD1 GHz CPU1 GBTak darmowy Let’s Encryptbez ograniczeńbez ograniczeńtak
hitmeuruchom hosting w hitmeHosting pod WordPress290 zł10 GB SSD1 GHz CPU1 GBTak darmowy Let’s Encrypt400GB1tak
smarthost14 dni bezpłatny test + rabat 20%Premium ssd mini121,77 zł5 GB SSD1 rdzeń procesora Xeondopasowane do potrzebTak darmowybez ograniczeń5tak
hekkobezpłatny test przez 14 dniHosting Start183,27 zł15 GBbrak danychbrak danychTak darmowy Let’s Encryptbez ograniczeń5tak
azazHosting Smart369,00 zł70 GBbrak danychbrak danychpłatnybez ograniczeń25tak

Home pl

Nazwa pl

Reklama

4 KOMENTARZE

  1. Wybrałem smarthost ponieważ jest najtańszy w zestawieniu i muszę przyznać, że działa super. Przeprowadziłem testy szybkości po zainstalowaniu wordpress i strona osiąga bardzo dobre wyniki.

  2. Każdy dobry byle nie home i nazwa :)) chyba, że lubicie przepłacać za średniej jakości usługi.

  3. Według mnie WEBD to NAJLEPSZY HOSTING na którym założysz swoją stronę, kupisz domenę, założysz swoją pocztę, serwer co tylko chcesz. Stale korzystam z ich usług! Co mnie przekonało to przede wszystkim dobry kontakt ze wsparciem i dobre ceny oraz rewelacyjny system zarządzania.
    Poza prywatnym korzystaniem również doskonale obsługują Firmy!

  4. Świetny hosting z tanią domeną i tanim odnowieniem to Seohost. Korzystam z ich usług i jestem zadowolony!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj