Konta bankowe

Własne konto w banku to wygoda i oszczędność czasu...

Dobre konto bankowe

Osobiste konta bankowe, młodzieżowe, oszczędnościowe, firmowe

   Obecnie ciężko wyobrazić sobie sprawne zarządzanie finansami bez posiadania przynajmniej jednego konta bankowego. Niezależnie od tego czy prowadzimy firmę, planujemy codzienne wydatki dla rodziny lub zamierzamy ulokować pieniądze na lokacie, rachunek bankowy jest wspaniałym narzędziem, które ułatwi i usprawni wszystkie wymienione czynności. Otwarcie konta najlepiej przeprowadzić przez internet, potrwa to kilka minut bez konieczności wizyty w banku. W dalszej części artykułu znajdą Państwo listę sprawdzonych kont dostępnych na polskim rynku.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru konta w banku:

  • jaka jest wysokość prowizji przy przelewach oraz podczas wypłacania pieniędzy z bankomatów,
  • możliwość dostępu do rachunku przez telefon i internet,
  • wielkość oprocentowania środków na rachunku osobistym oraz powiązanym koncie oszczędnościowym,
  • czy występują stałe opłaty związane z prowadzeniem rachunku,
  • czy oferta konta przewiduje możliwość otrzymania kredytu, pożyczki albo karty kredytowej na korzystnych warunkach,
  • lokalizacja oraz ilość bankomatów dostępnych w naszej okolicy.

   Przed ostatecznym wyborem najlepszego konta bankowego należy przeglądnąć porównania kont osobistych przygotowane przez największe portale finansowe bankier.pl oraz money.pl kliknięcie obrazków poniżej spowoduje przejście na odpowiednie strony ze szczegółowymi i aktualnymi porównaniami kont.

Zestawienie kont - SerwisFinansowy.pl

Zestawienie kont osobistych przygotowane przez portal finansowy

   Niezawodny, konkurencyjny takimi określeniami można opisać mBank, pierwszy w Polsce wirtualny Bank. Rachunki można otworzyć bez wizyty w banku, wystarczy wypełnić formularz internetowy. mBank oferuje nam bardzo wiele kont bankowych, poniżej wymieniliśmy podstawowe:

   Poniżej lista pozostałych popularnych rachunków bankowych dostępnych w Polsce. W zestawieniu konta osobiste, oszczędnościowe, firmowe młodzieżowe oraz walutowe.

Konta osobiste

   Idealne konto do codziennych przelewów oraz sprawnych płatności kartą kredytową. Przeważnie jest to bezpłatny rachunek używany między innymi do obsługi kont oszczędnościowych lub inwestycyjnych w tym samym banku.

Rachunki młodzieżowe

   Konta dla dzieci w połączeniu z kartą płatniczą umożliwiają najmłodszym dokonywanie bezgotówkowych transakcji. Przy okazji dzieci uczą się podstawowych zasad działania bankowości elektronicznej.

Konta oszczędnościowe

   Rachunki z wyższym oprocentowaniem bardzo dobrze nadają się do przechowywania nadwyżek finansowych. Oprocentowanie jest wprawdzie niższe niż na lokatach, ale można elastycznie zarządzać oszczędnościami, wpłacając i wypłacając pieniądze w każdej chwili bez utraty odsetek.

Rachunki firmowe

   Konta do obsługi transakcji w naszej firmie. W zależności od potrzeb można wybrać różne konfiguracje kont firmowych przykładowo z darmowymi przelewami i miesięczną opłatą lub darmowe z opłatą za każdy przelew.

Konta inwestycyjne

   Rachunki brokerskie umożliwiające inwestowanie pieniędzy na giełdzie lub rynku forex. Można osiągnąć duże zyski, ale jednocześnie trzeba się liczyć z możliwością utraty części lub całości zainwestowanego kapitału.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj