Google AdSense poradnik

google adsense poradnik

Tworząc stronę internetową, bloga na pewno wiele razy zastanawialiście się co zrobić, żeby móc na nim zarobić, żeby uzyskać w miarę regularne dochody. Wspaniale jest przecież robić rzeczy, które sprawiają nam radość, dzielić się z innymi swoją wiedzą i jednocześnie czerpać z tego zyski finansowe.

Na tej stronie uzyskasz dużo ciekawych informacji, jak korzystać z google AdSense? Jak zwiększyć dochody swojej strony?

Czy Google AdSense jest jedynym programem reklamowym?

Oczywiście nie, istnieje wiele systemów umożliwiających wyświetlanie reklam na stronie. Na naszym rynku dużą popularność zyskał przykładowo AdKontekst.

Trzeba jednak zaznaczyć, że korzystając z systemu AdSense dostarczonego przez Google czyli największego giganta internetowego, mamy gwarancję bezpieczeństwa i pełnego profesjonalizmu.

Co to jest AdSense?

Google AdSense jest systemem, który analizuje treść naszej strony i wyświetla na niej dopasowane reklamy. Reklamy dopasowywane są również do zainteresowań osoby, która przegląda naszą stronę. System AdSense powstał w 2003 roku i jest przeznaczony głównie dla właścicieli stron, blogerów.

Jak rozpocząć współpracę z Google AdSense?

Prawdę mówiąc jest to jeden z najprostszych sposobów zarabiania na blogu. Pod względem możliwości zarobkowych ustępuje jedynie programom partnerskim.

Trzy podstawowe kroki do rozpoczęcia współpracy z Google AdSense:

1. Zapisujemy się do programu Google AdSense. Zapisz się

2. Wybieramy na naszej stronie miejsca gdzie mają się wyświetlać reklamy.

3. Wklejamy kod otrzymany od AdSense w miejscach gdzie mają się wyświetlać reklamy.

Jeśli korzystamy z profesjonalnych szablonów do WordPress dostarczanych przez Themeforest wstawianie reklam AdSense jest jeszcze prostsze. Nie musimy zastanawiać się nad miejscami, gdzie umieścić reklamę. Wszystko jest przygotowane pod AdSense, po wklejeniu kodu w jedno pole, reklamy zaczną się wyświetlać automatycznie w całym serwisie.

Teraz możemy skupić się tylko na zapewnieniu większego ruchu w naszym serwisie ponieważ zarobki w AdSense zależą od ilości kliknięć w reklamy. Google wykona za nas całą pracę związana z doborem reklam. Jest to bardzo dobre rozwiązanie ponieważ nie musimy już główkować co zrobić, żeby strona zaczęła zarabiać. Wystarczy, że będziemy dostarczać pomocne treści wysokiej jakości a w nagrodę wcześniej czy później powinno się to przełożyć na znaczny wzrost przychodów z reklam.

Dlaczego warto zdecydować się na Google AdSense?

Reklamy kontekstowe

Reklamy są dopasowane do treści naszej strony. Przykładowo jeśli tematem strony są finanse AdSense będzie wyświetlał reklamy dotyczące kredytów, pożyczek, ubezpieczeń itd…

Dopasowane kampanie reklamowe

Kampanie reklamowe zmieniają się w zależności od tego, czy mamy święta, ferie lub wakacje tak, żeby dopasować się maksymalnie do potrzeb klienta w danym czasie,

Reklamy wysokiej jakości

Google dba o to, żeby wyświetlane reklamy były bardzo dobrej jakości. Jest to bardzo istotne ponieważ udostępniając miejsce na naszej stronie internetowej nie chcemy, żeby wyświetlane materiały były niezgodne z prawem lub bardzo niskiej jakości. W końcu my jako właściciele strony odpowiadamy za jej zawartość. Klient który zobaczyłby na Twojej stronie treści niskiej jakości z pewnością zraziłby się do niej i opuścił uznając za mało wiarygodne źródło informacji.

Łatwa instalacja

Jak już wcześniej wspominaliśmy wystarczy wstawić kawałek kodu, który uzyskamy po rejestracji w Google AdSense do naszego motywu w WordPress. Profesjonalne motywy zapewniają nam taką możliwość. Wystarczy sprawdzić na Themeforest.

Płatności AdSense

Uczestnicząc w programie AdSense, przestrzegając wytycznych masz gwarancję że Twoje wynagrodzenie zostanie wypłacone w terminie. Wystarczy przekroczyć próg wypłaty, który aktualnie wynosi 300zł a pieniądze zostaną automatycznie przelane na wskazane konto bankowe.

Poradnik Adsense

Poniżej będziemy zamieszczać aktualne porady i tutoriale dotyczące systemu reklam kontekstowych Google AdSense. Zapraszamy do lektury:

Główne zasady korzystania z Google AdSense – czyli jak prawidłowo współpracować, żeby Twoje konto nie zostało zawieszone

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj