Maskowanie linków partnerskich

Maskowanie linków partnerskich

Co to jest maskowanie linków partnerskich?

Za każdym razem jak zapiszesz się do programu partnerskiego otrzymujesz linki partnerskie. Są to odnośniki poprzez, które użytkownicy Twojej witryny mogą na przykład przejść do sklepu i kupić za Twoim pośrednictwem produkt. Dzięki takim linkom transakcja będzie przypisana do Ciebie i otrzymasz stosowną prowizję.

Maskowanie nazywane również ukrywaniem linków partnerskich jest techniką skracania ich, nadawania im bardziej przyjaznego wyglądu.

Każda osoba zaczynająca na poważnie przygodę z programami partnerskimi powinna od samego początku stosować tę technikę. Za chwilę dokładnie opiszemy dlaczego jest to tak ważne.

Do czego nam się przyda maskowanie linków partnerskich?

Poprawa wyglądu linków partnerskich

Przeważnie linki partnerskie mają bardzo brzydki wygląd, są długie, na pewno nie wzbudzają zaufania. Dodatkowo często zawierają również identyfikator partnera. Prywatny numer lub indywidualną nazwę, którą otrzymujesz zapisując się do programu partnerskiego.

A oto przykład jak może wyglądać tego typu link:

https://strona - partnerska .pl/1.0/produkty/id_produktu=InBi3p27qeYnkR&affiliate=Robert25

Po przeprowadzeniu maskowania ten sam link może mieć dużo przyjemniejszy wygląd:

https://twoja - strona .pl/ts/kredyt-gotowkowy-mbank

Estetyczny wygląd linków znacząco przełoży się na liczbę kliknięć użytkowników naszej strony a co za tym idzie na większe zarobki.

Jeszcze jednym atutem tak przerobionego linku jest promocja marki. Zauważ, że w pierwszym przykładzie występuje domena strony partnerskiej „strona – partnerska .pl” natomiast w drugim jest to już Twoja domena „twoja – strona .pl

Niewidoczny identyfikator partnera

Zamaskowany identyfikator (numer lub nazwa) partnera również przyczyni się do zwiększenia współczynnika klikalności. Niestety wiele osób z różnych względów, być może zazdrości lub zawiści nie klika w linki z identyfikatorem. Zwyczajnie nie chcąc, przyczynić się do tego, że uzyskasz prowizję kiedy coś zostanie kupione lub zamówione za Twoim pośrednictwem.

Nie zapominajmy również o konkurencji. Jak osiągniesz sukces w promocji konkretnych produktów możesz mieć pewność, że konkurencja dokładnie prześwietli Twoje kanały promocji, metody dotarcia do klienta. Ukryte identyfikatory znacznie utrudnią przeprowadzenie takiej analizy.

Dodatkowe statystyki ruchu

Większość z nas tworząc własną stronę decyduje się korzystać z WordPress. Mamy tutaj możliwość zainstalowania kilku darmowych wtyczek do maskowania linków. W dalszej części artykułu pokarzemy dokładnie jak to robić. Skupmy się teraz na statystykach.

Przeważnie wtyczka oprócz funkcji maskowania ma wbudowany licznik kliknięć. Jest to genialna sprawa ponieważ uzyskujemy dostęp do bardzo ważnych danych.

Załóżmy, że właśnie zapisaliście się do nowego programu partnerskiego, do programu, który wystartował niedawno, na którego temat nie ma jeszcze wielu opinii. Ciężko ocenić, czy wszystkie kliknięcia zliczane są prawidłowo, czy dostawca programu jest uczciwy.

Dzięki własnej analizie kliknięć możecie porównać dane i ocenić czy program działa dobrze, czy prawidłowo zlicza przekierowania z Waszej strony.

Omijamy systemy blokujące reklamy

Coraz częściej w przeglądarkach zaczynamy stosować systemy, pluginy blokujące reklamy. Wszyscy mamy przecież dosyć natrętnych reklam na stronach internetowych.

Mechanizm takiej blokady z reguły polega na sprawdzeniu czy wychodzący link z naszej strony jest reklamą, jeśli tak na przykład baner reklamowy nie zostanie wyświetlony.

Jednak jeśli mamy zamaskowany link partnerski robot zobaczy tylko ładny link z adresem naszej strony i wszystko powinno bez problemu zadziałać.

Sytuacja ta dotyczy również umieszczania linków partnerskich w emailach. Nasza wiadomość może zostać uznana za spam, kiedy umieścimy w niej klasyczny link partnerski. Po zastosowaniu maskowania problem znika.

Zarządzanie linkami

Jeśli jeszcze nie przekonałem Ciebie do stosowania maskowania linków partnerskich, mam dwa kolejne argumenty, chyba najważniejsze.

Zaczynasz prowadzić swój blog finansowy. Na początku masz kilka wpisów o produktach finansowych. W każdym umieszczasz jeden link partnerski promujący na przykład „kredyt konsolidacyjny Alior Bank” Po pewnym czasie okazuje się, że link pojawia się już w dwudziestu różnych wpisach.

Co się stanie jeśli zaistnieje potrzeba uaktualnienia linku. Może się tak stać z różnych przyczyn: dostawca programu partnerskiego zmodyfikuje linki, wyłączy kampanię reklamową kredytów konsolidacyjnych Alior Banku lub stwierdzisz że inny dostawca oferuje lepsze prowizje i należy się do niego przenieść.

Stosując tradycyjne metody wstawiania linków musisz po kolej otworzyć dwadzieścia postów, zlokalizować link i podmienić zawartość. Gwarantuję, że za którymś razem pominiesz jakiś link, popełnisz błąd lub zwyczajnie zniechęcisz się.

Używając plugina do maskowania linków taką operację wykonasz w kilka sekund. Wystarczy w panelu wtyczki podmienić adres partnerski w zamaskowanym linku na nowy. Nowy link automatycznie podepnie się we wszystkich lokalizacjach niezależnie czy będzie ich 20, 30 lub 300 🙂

Pozycja w Google

Ostatni najważniejszy argument. Niezależnie od tego jak dobry mamy blog, jak bardzo się staramy żeby treści były ciekawe i wartościowe dla użytkowników, jeśli robot googla znajdzie zwykłe linki partnerskie może być źle.

Istnieje poważne ryzyko że blog wpadnie w filtr, zostanie zakwalifikowany jako treść reklamowa. Następstwem tego będzie znaczna utrata pozycji nawet o kilka stron w wynikach wyszukiwania.

Które wtyczki WordPress wybrać do maskowania linków?

Dobra wiadomość możemy skorzystać z darmowych wtyczek oferujących maskowanie, skracanie linków. Kilka przykładów poniżej:

Nie będę tutaj szczegółowo opisywał każdej z wymienionych wtyczek. Za pomocą zamieszczonych powyżej linków mogą Państwo przejść do stron WordPress i sprawdzić funkcjonalność tych programów.

W tej chwili używam pierwszej wtyczki z powyższego zestawienia czyli ThirstyAffiliates Affiliate Link Manager i muszę przyznać, że spisuje się rewelacyjnie. Prawidłowa konfiguracja zajmuje kilka minut, ale po ustawieniu wszystkiego obsługa jest banalnie prosta.

Specjalnie dla czytelników PartnerskieProgramy.pl przygotowałem instrukcję pokazującą krok po kroku jak prawidłowo przeprowadzić konfigurację wtyczki ThirstyAffiliates Affiliate Link Manager.

Podsumowanie

Jeśli zaczynasz przygodę z marketingiem internetowym, zamierzasz stworzyć swój pierwszy blog zacznij od razu od wdrożenia systemu maskowania i zarządzania linkami partnerskimi. W miarę rozwoju strony docenisz jak sprawnie można zarządzać dużą liczbą linków partnerskich.

Prowadzisz blog od kilku lat i nie stosujesz maskowania linków partnerskich, mam nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu przynajmniej rozważysz możliwość maskowania. Może się okazać, że wzrośnie ilość kliknięć w linki a strona znacząco poprawi pozycję w wynikach wyszukiwania.

Napiszcie proszę, co sądzicie o maskowaniu linków jakie macie doświadczenia w tym temacie?

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj